Üye Olmak İstiyorum
Üyelikten Çıkmak İstiyorum
Tavsiye Et
8880 - 8890 KİLİTLEME VALFLERİ TEKNİK BİLGİ
Kilitleme valfleri, pnömatik silindirlerin hareketlerini kontrol etmek için kullanılırlar. Silindirin iki hattına bağlanarak, sistemde meydana gelebilecek basınç düşmesi durumlarında, silindirin kilitlenerek hareket etmemesini sağlarlar. Acil durdurma, hortum patlaması veya hava kaçakları durumlarına karşı hem can hem de mal emniyetinin sağlanması amacıyla tercih edilirler. Bu ürünler aynı zamanda, silindirin istenilen bir anda hareketinin durdurulması amacıyla da kullanılabilirler.


Yapı malzemeleri
1 - Nikelajlı pirinç gövde
2 - PA 66 emniyet pulu
3 - Asetalik Resin manşet
4 - Çelik pens
5 - NBR conta
6 - Nikelajlı pirinç gövde
7 - Poliüretan conta
8 - Bronz segman
9 - AISI 302 çelik yay
10 - Pirinç kovan
11 - Pirinç sürgü
12 - Nikelajlı pirinç döner alt gövde
13 - NBR O-Ring


Geçirgenlik (6bar)
1/8 = 750 Nl/dk
1/4 = 1420 Nl/dk
Çalışma sıcaklıkları
Asgari Sıcaklık:-20 °C
Azami Sıcaklık:+80 °C
Orifis
1/8 = Ø5.5
1/4 = Ø
Çalışma basıncı
Asgari basınç: 0.3 bar
Azami basınç: 10 bar
Akışkan
Filtrelenmiş, yağlanmış veya
yağlanmamış hava


8880 - TEK YÖN KİLİTLEME VALFİ
A valfinin ana hattı ile B valfinin pilot hattı bağlanarak hava verildiğinde silindir "+" yönde hareket eder.Tersi durumda, yani B valfinin ana hattı ile A valfinin pilot hattı bağlanarak hava verildiğinde silindir "-" yönde hareket eder.
Devredeki hava kesildiğinde ise (Ör.Acil durum söz konusu ise) silindire herhangi bir yük bağlı olsa bile o an bulunduğu konumda kilitlenip kalır.8890 - ÇİFT YÖN KİLİTLEME VALFİ
Silindirin hareketini sağlayan besleme hattları ile kilitleme valflerinin pilot hatları bağımız olarak bağlanır. Kilitleme valflerinin pilot havası kesildiğinde silindire herhangi bir yük bağlı olsa bile o an bulunduğu konumda kilitlenip kalır.